Na Šumavě si najde každý přesně to, na co bude rád dlouhé roky vzpomínat

Pohoří ležící na jihozápadě Čech je obrovským kusem čisté přírody, kde najde vyžití každý z nás. Kdo by měl Šumavu alespoň někdy navštívit? Budou to milovníci přírody, děti, cyklisté, lyžaři, běžkaři, milovníci lesních plodů, hub – jednoduše všichni. A to jak dospělí, tak i děti. Příroda je tu opravdu úchvatná – pláně, rozkvetlé louky, hluboké lesy, ale i bohatá fauna a flóra – jednoduše každý z vás bude nadšený. Kam se na Šumavě vydat?

Léto bez koupání nejde dohromady

Kam na Šumavě za koupáním? Bezpochyby vede Lipno! Jde o největší vodní nádrž u nás a velmi oblíbené místo mnoha turistů. Nádrž je dlouhá 40 kilometrů a široká šestnáct kilometrů. Najdete tu také několik středisek vhodných ke koupání, ale i místa pro vodní sporty, k nimž patří i jachting, loďkování a mnoho jiného. Kam tedy přesně? Doporučujeme Lipno Horní Planá. Jedná se o nejvýše položené město v jižních Čechách, které se nachází na levém břehu Vltavy.

Tipy pro rodiny s dětmi

Vydejte se s dětmi do korun stromů. Vede tudy stezka, kterou vystoupáte po točité a dlouhé dřevěné stezce. Po vystoupání si můžete užít rozhlednu, ze které lze pozorovat život v korunách stromů. Jedná se o zážitek, který zaujme malé i velké děti. Další možností, jak zabavit ratolesti je Vlčí naučná stezka u Srní. Právě v těchto místech můžete pozorovat vlky ve volné přírodě – a nebojte se, vše je bezpečné. Nad terénem vede lávka, která vám umožní nahlédnout do vlčích doupat. Následně budete pokračovat stezkou, kde zjistíte mnoho zajímavostí o těchto šelmách.

Kde si tu užít pěší turistiku?

Vydat se můžete na Chalupskou slať, která se nachází přibližně jeden kilometr od obce Borová Lada. Najdete zde malebné chalupy a překrásnou přírodu. Rozhodně nad procházkou zdlouhavě nepřemýšlejte. Čeká na vás totiž romantický pohled na rašelinné jezírko o velikosti 1,3 ha – tedy největší ze šumavských jezírek. Dále doporučujeme Klostermanovy skály, Povydří a Černé a Čertovo jezero. A pokud jde o ubytování na Šumavě, jistě máte z čeho vybírat. Ať už raději zvolíte chaty, chalupy, penziony či hotely, vždy vyberete podle svého.

Publikováno: 28. 05. 2022

Kategorie: České hory