Jánské lázně

Jánské lázně nabízí hory i léčebné procedury. Jánské lázně se nachází pod Černou horou v Krkonoších. Zdejší lázně mají za sebou dlouhou historii a v současné době se zde léčí především nemoci pohybového ústrojí, kožní choroby a onkologická nemocnění. Zdejší voda však dobře prospívá i nervovým problémům a problémům dýchacích cest.

Pokud přijedete do Jánských lázní, čeká vás velká paleta různých aktivit. V zimním období jsou Jánské lázně ideálním místem pro lyžaře. Je zde k dispozici 13 lyžařských vleků a dvě lanovky. Na své si přijdou také sáňkaři, kteří mohou vyzkoušet velmi pěknou tři a půl kilometrovou Černohorskou sáňkařskou dráhu.

V letních měsících jsou lázně pro změnu perfektním místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. Výšlap na Černou horu můžete absolvovat po červené turistické značce. Pro cyklisty je zde připravená první krkonošská cyklistická stezka, která měří celkem 16 kilometrů. Kdo by chtěl zažít větší adrenalin, může se z Černé hory spustit dolů na speciální terénní koloběžce. Objednat si také můžete výuku lukostřelby nebo nordic walking. Pro náročnější je tady ještě k dispozici lezení a slaňování. Pro děti lze pak doporučit lanový park, který má celkem 40 překážek ve výšce od čtyř metrů až do dvanácti metrů. Průchod celého parku vám dá skutečně zabrat, takže si rezervujte minimálně dvě až tři hodiny. Pro milovníky paraglidingu je Černá hora jedna z nejlepších startovacích míst v České republice. Sportu si v Jánských lázních užijete opravdu dosyta.

Pokud budete sportovních aktivit dokonale nabaženi, můžete zcela v klidu využít některou z lázeňských místních procedur nebo si zaplavat v termálním bazénu.

Jánské lázně jsou jinak velmi poklidným lázeňským střediskem, které má skvělé ubytování a velké množství rekondičních a wellnesových programů.

Publikováno: 06. 03. 2023 / Aktualizováno: 20. 10. 2011

Kategorie: České lesy