Cestování po pandemii? Na výsluní bude karavaning!

Milovníci exotických destinací mají na delší dobu utrum. Koronaviru cestování do zahraničí paralyzoval a ani samotní vládní představitelé momentálně netuší, jak se bude situace vyvíjet. Konec dovolenkování se přesto nekoná, jen se poněkud změní koncepce. Místo dovolené u moře budou Češi preferovat pobyt v tuzemsku. S trochou štěstí se provozovatelům hotelů a restaurací alespoň do určité míry vykompenzují dosavadní ztráty. Téměř jistě pak stoupne zájem o karavaning, který se i tak v posledních letech těší značné oblibě.

Spousta Čechů se koronaviru nebojí, ale...

Cestovní kanceláře nyní balancují na hraně existence a snaží se udržet nezbytné minimum klientů. Navzdory celkové nejistotě však přesto evidují množství dotazů ohledně destinací, kterým dá česká vláda zelenou. Často jde o zákazníky, jež obdrželi voucher s omezenou platností a nechtějí ho nechat propadnout. Cestovky si zájmu váží a snaží se najít schůdné řešení. Posouvají termíny storno poplatků, doplatků a dalších souvisejících plateb. Současně prodlužují platnost zmíněných poukazů. Samozřejmě záleží především na situaci v dané destinaci a podmínkách pro vycestování v červenci a srpnu.

Rodinná pohoda v obytném přívěsu

Bez ohledu na to, zda vás od dovolené v zahraničí odrazují obavy z nákazy nebo omezený seznam zemí, jejichž hranice budou během letošní sezóny otevřené, nemusíte zoufat. Dovolená v luxusním karavanu nabízí netušené zážitky pro celou rodinu. Obytný vůz či přívěs vám umožní rychlý přesun na jiné místo bez nutnosti rezervace penzionu a pomůže vám znovuobjevit krásy kempování. Trend posledních let se pro mnohé Čechy stal novým životním stylem a možná se k početné skupině karavanistů po premiérové sezóně přidáte i vy.

Publikováno: 15. 04. 2020

Kategorie: Kolem nás