Dodržujte pravidlo 3R, možná zachráníte životy

Ruce, rouška, rozestupy! Tato slova na nás vyskakují už pomalu na každém rohu, a pokud jsme si je od jara loňského roku nestihli osvojit, je nejvyšší čas, abychom tak učinili. Další vlna koronaviru nabírá na síle, a i když jsme už mnozí z tohoto tématu unavení, jedno je jisté, bez našeho přičinění se situace určitě nezlepší. Písmena 3R jsou v našem společném boji klíčová a vyjadřují nejen odpovědnost, ale v první řadě sounáležitost.

Stylové roušky z Rouškoshopu

Pokud se chcete mezi ostatními blýsknout krásnou rouškou, která je kvalitní a dobře se přes ní dýchá, poohlédněte se po ní v e-shopu rouskoshop.cz. V nabídce najdete roušky s potiskem pro muže, ženy i děti a nyní také levné respirátory.

Rouškou chráníte ostatní

Mnozí, i přes povinnost zakrýt rouškou nos i ústa, nosí roušku pod nosem a to je chyba! Rouška je totiž mechanická bariéra, která má zabránit průniku bakterií a virů nemocného člověka do okolí, a ty se vylučují i ​​nosem. Rouška tedy nechrání před nákazou toho, kdo ji nosí, ale ty ostatn9. Doporučení hygieniků jsou jasná, ačkoli máme pocit, že jsme zdraví, ve styku s okolím se máme chovat, jako bychom byli nemocní, tedy chránit ostatních před případnou nákazou. Žádné z roušek sice neposkytuje 100% ochranu, ale pro minimalizaci nákazy je klíčové. Faktem však zůstává, že roušky dokáží zachytit bakterie, ne však viry. Látka je totiž příliš pórovitá a virus jí dokáže snadno proniknout. To platí především pro jednorázové, ale i podomácku vyrobené roušky. Dobrou zprávou ale je, že hedvábné roušky se stříbrem zachycují kapénky, kterými se viry šíří do okolí. Tedy kapénky, které vylučujeme například při mluvení, kašlání či kýchání. Svědčí o tom i letošní výrazně příznivý vývoj výskytu chřipky ve srovnání s loňskou sezónou.  

Publikováno: 14. 03. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Kolem nás