Historie a krása Otavy: Co vidět během vaší plavby

Při plánování svého dobrodružství na této řece, se můžete zastavit v půjčovně lodí Otava, kde si půjčíte loď. Pak vám nic nebrání se vydat na Otavu, která protéká malebnými krajinami jižních a západních Čech. Je však třeba si uvědomit, že se nechystáte pouze na vodáckou výpravu, ale také na cestu plnou historie a přírodních krás. Pojďme si představit některé z nezapomenutelných zastávek a zajímavostí, které můžete vidět během vaší plavby po Otavě.

Přehrada Orlík

Vaše cesta by mohla začít u přehrady Orlík, jednoho z největších a nejkrásnějších vodních děl v České republice. Přehrada, obklopená zalesněnými kopci, nabízí nejen úchvatné výhledy, ale také příležitost prozkoumat hrad Orlík, který stojí na skalním výběžku nad Vltavou.

Zvíkovské Podhradí a hrad Zvíkov

Pokračujte dolů po řece ke Zvíkovskému Podhradí, kde na vás čeká hrad Zvíkov, často nazývaný "král českých hradů". Tento hrad je známý nejen svou impozantní architekturou, ale také bohatou historií, sahající až do 13. století. Je to ideální místo pro krátkou přestávku, procházku po historických zdech a obdivování výhledu na soutok Vltavy a Otavy.

Přírodní park Buděticko

Pokud jste milovníci přírody, určitě byste na své cestě neměli vynechat Přírodní park Buděticko, který se rozprostírá podél řeky. Tato oblast je domovem rozmanité fauny a flóry a nabízí klidná místa pro piknik a odpočinek, kde si můžete udělat příjemnou přestávku při svém putování po této vodácké trase Otavy.

Sušice - Město na Otavě

Sušice, známá jako "Brána Šumavy", je město s bohatou historií a kulturou. Je to perfektní místo pro delší zastávku, kde si můžete prohlédnout městské muzeum, pěší zónu nebo se jen tak toulat malebnými uličkami.

Řeka Vydra a Modravské slatě

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat více přírodních krás, je tu možnost odbočit z Otavy k řece Vydra. Tato divoká řeka a okolní Modravské slatě jsou jedinečnou ukázkou šumavské přírody.

Kašperské Hory a hrad Kašperk

Blízko k městečku Kašperské Hory, které stojí za návštěvu svými historickými památkami a malebným náměstím, najdete hrad Kašperk. Hrad, postavený ve 14. století, stojí na vrcholu kopce a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Otava není jen jedna z vodáckých řek Česka, není jen o adrenalinu a vodáckých zážitcích, ale také o objevování bohaté historie a přírodních krás, které tato řeka a její okolí nabízejí. Ať už jste nadšený vodák, milovník historie, nebo přírodní turista, Otava má pro každého něco. Tak neváhejte, nasedněte na loď a vydejte se na cestu plnou objevů a nezapomenutelných zážitků.

Publikováno: 04. 01. 2024

Kategorie: Kolem nás

Autor: Jarda Deněk