Krkonoše

Krkonoše patří bezesporu mezi nejznámější pohoří v České republice. Jsou totiž velmi častým a velmi oblíbeným cílem českých i zahraničních turistů v zimě i v létě. Polští turisté znají název tohoto pohoří pod polským názvem Karkonosze, němečtí turisté zase pod názvem Riesengebirge.

Krkonoše jsou zejména atraktivní v zimních měsících, kdy je na tomto místě nejvíce turistů a návštěvníků. Známá zimní střediska lákají davy turistů na dobré a kvalitní sjezdovky a běžecké tratě. Ovšem nejenom sport láká turisty do Krkonoš, rovněž silně přitahuje zachovalá a krásná příroda Krkonošského národního parku a v neposlední řadě nejvyšší hora České republiky Sněžka.

Krkonoše mají také velmi dobrou geografickou polohu, neboť se nacházejí na severovýchodě České republiky mezi Českou republikou a Polskem. Hranice mezi oběma zeměmi prochází přímo po hlavním hřebeni, takže polští turisté to do Krkonoš nemají opravdu daleko. I když na polské straně se část Krkonoš nachází také, větší část Krkonoš je na území České republiky. Přibližně dvě třetiny Krkonoš se nacházejí na české straně hranice.

V Krkonoších pramení i největší česká řeka Labe. Od roku 1963 byly nejcennější lokality Krkonoš vyhlášeny Krkonošským národním parkem (KRNAP), což je vůbec nejvyšší územní forma ochrany přírody v České republice.

Krkonoše také nabízejí řadu velmi krásných a významných měst a obcí, které jsou orientovány na cestovní ruch. Za všechny tyhle krásné obce lze zmínit například známá sídla Špindlerův Mlýn, Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Trutnov, Paseky nad Jizerou, Jilemnice, Vysoké nad Jizerou, Vrchlabí, Jablonec nad Jizerou a Janské Lázně. Tyhle obce nabízejí velmi dobré a kvalitní zázemí pro celou řadu nejrůznějších sportovních a rekreačních aktivit. Navštivte krásné a malebné Krkonoše a sami se přesvědčíte.

Publikováno: 07. 10. 2011

Kategorie: České hory