Výlet s kamarádkami

Mnoho lidí podniká různé výlety do přírody. I malá děvčata, školou povinná, která bydlí na vesnici nebo jsou na prázdninách u babičky a dědy na vsi, anebo tráví čas v době prázdnin na chatách a chalupách, se často dohodnou, že si zajdou se svými kamarádkami z okolí do lesa na výlet. Je dobré, aby dívky o tomto záměru řekly rodičům či prarodičům, a měly sebou mobilní telefon, kdyby se náhodou ztratili. Maminky jim pak sebou zabalí dobrou svačinu, pití a nějakou dobrůtku. Na svačinu se nejlépe hodí rohlík nebo chleba, mírně namazaný máslem nebo rostlinným tukem, s tvrdým sýrem nebo salámem. Je dobré přibalit kousky mrkve, papriky nebo jablko či hrušku. Ovoce, při kterých se naše ratolesti moc nezamažou. Dobrůtkou může být sušenka.

Do lesa se ale často vypravují i ženy, maminky, které jsou na mateřské dovolené. Domluví se s kamarádkami, vezmou svoje děti a vyrazí s nimi na výlet. Dnes řídí auta hodně žen, a tak se nemusí spoléhat na autobusy nebo na vlaky a mohou si dojet do lesa sami. Respektive na okraj lesa. Určitě je dobré si zabalit sebou jídlo a pití, nejen pro dítě, ale i pro sebe. Dítěti vzít to, co má rádo, nejlépe rohlík, případně piškoty. Dobrá je i přesnídávka nebo jogurt. Nejlepší je vše zabalit do batohu, abyste měli prázdné ruce. Dobré je vzít i nějakou hračku, nebo knížku, která se nezničí, když spadne na zem.

Na výlety se ale vydávají i ženy, které jsou v důchodě. Svolají své kamarádky a vyrazí. Velmi důležité je mít sebou pohodlné boty, oblečení i pokrývku hlavy. Nejlepší je menší batůžek nebo taška přes rameno, kde nesmí chybět pití, jídlo a případně léky.

Zanech komentář

od Redakce