Lyžování na českých horách

Zimní střediska v Českých horách už nabízejí dostatečně kvalitní a špičkové služby, které jsou už částečně srovnatelné s těmi v Rakousku nebo v Německu. Pojďme si v krátkosti některá česká zimní střediska představit.

Začněme například v Rokytnici nad Jizerou, kde tamější skiareál je mezi lyžaři velmi populární. Důvodem je jedna z nejdelších českých sjezdovek, která je dlouhá přes tři kilometry. Moderní areál Horní Domky nabízí celkovou roční kapacitu přes 7500 osob za hodinu. K pěknému lyžařskému areálu patří ještě vleky na Studenově. Tato lyžařská lokalita je díky docela mírným a poměrně širokým svahům vhodná zejména pro rodinu s dětmi. Celé místo je navíc situované v nádherné přírodě.

Dalším horkým tipem na sjezdové lyžování je Klínovec. Klínovec je největší lyžařské středisko v Krušných horách a má k dispozici opravdu velké množství kvalitních sjezdovek. Na výběr jsou čtyři červené sjezdovky, šest modrých a jedna černá. Celkově zde funguje dvě lanovky, šest vleků, tři pomy a jeden dětský skipark. Sjezdovky Jáchymovská a Dámská jsou pak vhodné pro příznivce snowboardingu. Navíc ve zdejším snowparku je U-rampa, která je zařazena do kategorie Super Pipe. Skiareály v Klínovci jsou také z 80 procent uměle zasněžovány.

Pokud bydlíte v Praze, tak vězte, že nejbližší lyžařský areál od hlavního města je v Monínci, což je místo, které je od Prahy vzdálené zhruba 80 kilometrů. Nejsou tu sice k dispozici horská panoramata, ale červené sjezdovky o délce 1200 a 600 metrů nejsou rozhodně k zahození. Navíc je tady ještě modrá sjezdovka o dálce 170 metrů, která bude ideální pro malé děti a začínající lyžaře. Pro děti je tu ještě k dispozici výukové hřiště, tubingová dráha a pojízdný koberec, který měří 90 metrů.

Všechna zimní střediska jsou na turisty připravená, takže nezbývá, než jejich nabídky využít. 

Publikováno: 23. 08. 2011

Kategorie: Sport a turistika