Přemýšlíte o dovolené v České republice a nevíte, kam se vydat? Tento pobyt rozhodně stojí za to

Přemýšlíte o dovolené v České republice a nevíte, kam se vydat? Tento pobyt rozhodně stojí za to

Dovolená neznamená jen dlouhé hodiny v letadle, mnoho času stráveného plánováním, exotické jídlo a písek mezi prsty. Ty nejlepší zážitky často čekají blíž, než si uvědomujeme. Plánujete-li trávit letošní dovolenou v Česku, budete dost možná překvapeni, jak úžasné a unikátní zážitky se dají v našich končinách prožít. Vytipovali jsme pro vás přesně jeden takový speciální zážitek, díky němuž pochopíte, že život na zámku už dnes není jen pro princezny a prince.

Ubytování na zámku je jako cesta časem

Možná jste doposud nevěděli, že v Česku se nachází jeden z nejlepších zámeckých hotelů na světě. Chateau Herálec leží v životem kypící zelené krajině Vysočiny a najdete ho na půli cesty mezi dvěma největšími českými městy, Prahou a Brnem. Tento luxusní zámecký hotel má něco, co jiné hotely nemají, dlouhý a spletitý příběh svého vzniku. Historie zámečku totiž sahá až do neuvěřitelného 13. století, prošel ale tak zdařilou a vkusnou rekonstrukcí, že dnešní pokoje sice prostorem a velkolepostí připomínají dávné zámecké komnaty, ale co se pohodlí týče, jsou samozřejmě mnohem dál a splňují veškeré požadavky moderního člověka.

Ubytování na zámku nicméně nekončí jen samotnými pohodlnými apartmány a vzdušnými pokoji, hosté tu očekávají také odpovídající kvalitu ostatních služeb. V Chateau Herálec je nejvzácnější mimořádně rodinná a přátelská atmosféra, kterou pocítíte už na recepci a stejný pocit u vás vyvolá  zámecká restaurace či wellness pod hlavičkou luxusní přírodní francouzské kosmetiky L’Occitane.

Čím si pobyt ozvláštnit?

Pro hosty si zde připravili speciální „knihu zážitků“ plnou nápaditých aktivit, jenž váš pobyt na zámku posune ještě dále. Můžete si půjčit zámecký kabriolet na vyjížďku, vybrat si sportovní vybavení a nechat si naplánovat turistickou či cyklistickou trasu, vydat se na golf, prohlídnout si nedaleké památky UNESCO nebo se třeba projet na koni. Pro klidnější povahy je vhodná procházka v zámeckém anglickém parku nebo návštěva kaple sv. Anny.

Koncept zámeckých hotelů

V České republice najdete hned několik zajímavých zámeckých hotelů. Doporučujeme ale vložit dostatečný důraz na výběr konkrétního zařízení, protože ono unikátní genius loci najdete opravdu jen v hrstce podobných hotelů na celém světe. O kvalitě zařízení leccos napoví první komunikace při rezervaci, prezentace na webu i recenze od hostů. Pokud ale toužíte po zážitku, na který jen tak nezapomenete, pobyt na zámku je rozhodně vhodnou volbou.

Publikováno: 01. 06. 2023

Kategorie: Kolem nás

Autor: Katka Novotná